slider-mobile

Безкоштовний Інфаркт

Інфаркт. Страшне слово, якого боїться кожний. Діагноз, з яким відлік іде не на дні, а на години чи навіть хвилини. Щороку понад 40 тисяч українців страждають від інфаркту, з них 25 – потребують стентування.

Стентування – процедура механічного усунення перешкоди (тромба і атеросклеротичної бляшки) в судині за допомогою каркаса (стента), метою якої є відновлення кровопостачання серця.

А чи знали Ви,  що ВСІ українці у критичному стані, яким необхідна така операція, мають отримувати її БЕЗКОШТОВНО.

Кожен пацієнт, який потребує невідкладного стентування, повинен забезпечуватись якісною і своєчасною діагностикою та ефективним і безкоштовним лікуванням.

Уряд створює мережу для надання допомоги пацієнтам з гострим  інфарктом міокарда шляхом створення реперфузійних центрів з умовою, що вони повинні працювати 24 години 7 днів на тиждень, 365 днів на рік (24/7/365).

З переліком реперфузійних центрів можна ознайомитись на сайті Міністерства охорони здоров’я - moz.gov.ua у розділі «кардіоцентри» або stent4life.com.ua у розділі «Ратуємо серця України». Саме в цих центрах КОЖЕН українець має право на безоплатне стентування в екстрених випадках при гострому інфаркті міокарда.

ЯК ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНУ ДОПОМОГУ:

  1. Викликати екстрену медичну допомогу за номером 103
  2. Лікарі швидкої за ЕКГ мають підтвердити симптоми гострого інфаркту міокарда (гострий коронарний синдром з елевацією сегмента ST)
  3. Якщо діагноз підтвердився, важливо надати допомогу протягом 12 годин (в деяких випадках-доба) від початку симптомів – чим раніше, тим краще. Для максимального ефекту вас мають доставити у кардіоцентр (реперфузійний центр) протягом перших двох годин. Стентування у цей період є найбільш  ефективним,  а така процедура буде  безкоштовною.
  4. Далі команда інтервенційних кардіологів проводить стентування.

 

Чому допомога при інфаркті міокарда є безкоштовною?

В Україні діє урядова ініціатива безкоштовного стентування в екстрених випадках при

гострому інфаркті міокарда – ініціатива надання безкоштовної допомоги по «Забезпеченню лікування хворих з серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями» при ургентних випадках настання гострого інфаркту міокарда (ГІМ).

           

В рамках якої урядової постанови відбувається розвиток ініціативи?

            Постановою Кабінету міністрів України від 27.05.2016 №418-р створення «Регіональних Реперфузійних Мереж» стає пріоритетним завданням Уряду в сфері розвитку і реформування медицини;

наказ «Про удосконалення системи кардіологічної допомоги у закладах охорони здоров’я України»;

наказ «Порядок надання медичної допомоги бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги пацієнтам з гострим коронарним синдромом з елевацією сегменту ST»

 

Куди можна звернутись, якщо за екстрене стентування в реперфухійному центрі з пацієнта вимагали гроші і було сплачені кошти?

            Для відповіді на питання пацієнти можуть звертатись на гарячу лінію Уряду 15-45.

 

Юрист АБ «Ольги Троценко» Іванунь Володимир Богданович

statiy-mobile

Degusto.zone
Degusto.zone